USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Hotel Conquistador Veracruz Veracruz Hotel Conquistador Veracruz Veracruz OYO Hotel El Conquistador Veracruz Hotel Conquistador Veracruz Veracruz Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Hotel Conquistador Veracruz

ex. Oyo Hotel Santander Veracruz Centro Historico

Förhandsbokning
2026-10-23
2026-10-24

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

41

Hotel Conquistador Veracruz 4*

 Wi-Fi
 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Luftkonditionering
 Husdjur ej tillåtna

Inga husdjur


Det 4-stjärniga bekväma Hotel Conquistador Veracruz, som har 18 rum, är beläget cirka 5 minuters promenad från Veracruz katedral. Det finns också en parkering.

Det bekväma hotellet erbjuder sina gäster ett väldigt bra läge några meter bort från Zocalo. Sevärdheter, som du hittar 750 meter från detta hotell, inkluderar Stadsmuseum. Du hittar Bastión de Santiagos museum i närheten av boendet. Conquistador ligger 5 km från flygplatsen General Heriberto Jara och ungefär 10 minuters promenad från busshållplatsen Bus Station.

Alla allergivänliga rum är inredda med skrivbord och har plattskärms-TV med satellitkanaler och TV med flera kanaler. Hotellet erbjuder gästerna en separat toalett och en dusch i badrummen. De privata badrummen har bekvämligheter som badmössor och handdukar.

Gästerna kan njuta av latinamerikanska maträtter, som serveras på restaurangen Gran Cafe del Portal, belägen mindre än 400 meter bort.

  • Flygplatser
  • General Heriberto Jara flygplats
    10 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • 24-timmars reception
  • Inga husdjur
  • Säkerhet
  • Rökdetektorer
  • Brandsläckare

Service

  • Hushållning

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Trädgårdsmöbler
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV
  • Radio väckarklocka

Hotellregler

Incheckning: från 15:00 till 23:59
Utcheckning: senast 12:00

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från det bekväma Hotel Conquistador Veracruz?

    Det tar 30 minuter till fots att komma från det bekväma Hotel Conquistador Veracruz till centrum.
  • ✈

    Hur långt är General Heriberto Jara från det bekväma 4-stjärniga Hotel Conquistador Veracruz?

    Det är 5 km mellan General Heriberto Jara flygplats och det bekväma 4-stjärniga Hotel Conquistador Veracruz.
  • 🚗

    Var kan jag parkera min bil under vistelsen på Hotel Conquistador Veracruz?

    Gäster på Hotel Conquistador Veracruz kan parkera sina fordon på parkering.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på det 4-stjärniga Hotel Conquistador Veracruz?

    Det genomsnittliga rumspriset på det 4-stjärniga Hotel Conquistador Veracruz är 16$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • ❓

    Vilken betalningsmetod erbjuds på det här bekväma hotellet?

    Betalningsmetoder som är tillgängliga i det här bekväma hotellet:
    • Mastercard
    • American Express
    • Visa
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta hotell?

    På detta hotell kan gästerna välja mellan Standard Fembäddsrum och Standardrum.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-10-23
2026-10-24

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Hotel Conquistador Veracruz, Mexiko

Priv. Mariano Arista 45, Centro, Veracruz, Ver Cp 91700, Veracruz, Mexiko

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © hotelesdeveracruzmexico.com

All rights reserved